پلاستیک و مشتقات آن در صنعت تولیدات آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای است که  قسمت عمده ای از امور مرتبط با پخت و پز و تامین تغذیه ی روزانه در این محیط صورت می پذیرد. در سال های اخیر تولید وسایل آشپزخانه ی متنوع

باعث شده است تا آشپزی کردن و تمامی کارهایی که مرتبط با غذا خوردن می باشد با سهولت و راحتی و سرعت بیشتری انجام شود؛ به عنوان مثال طراحی و ساخت انواع ابزارهای برقی که در روند پخت غذا ها و انواع کیک و شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد و یا انواع ظروف و قابلمه هایی که می توان در آن ها غذاها را طبخ کرد. علاوه بر این ها در آشپزخانه نیازمند ظروفی هستیم که بتوان با استفاده از آن ها مواد غذایی را جا به جا کرد، بسته بندی و نگهداری نمود و یا شستشو داد؛ معمولا این وسایل از جنس پلاستیک ساخته می شوند


ویژگی های پلاستیک

-    این ماده از مشتقات نفت و اتیلن ها می باشد اما دارای خصوصیاتی است که موجب شده است تا بتوان از آن در ساخت و تولید انواع ابزارها و وسایل لازم آشپزخانه استفاده نمود. یکی از مهم ترین این خصوصیات وزن سبک آن است، بنابراین وسایلی که از این جنس ساخته می شوند نیز دارای وزن کمی خواهند بود و به راحتی می توان آن ها را جا به جا کرد. برای مصارف خانگی سبک وزن بودن واقعا یک مزیت بسیار مهم به حساب می آید.
-    ویژگی بعدی شکل پذیری و قابلیت انعطاف زیاد پلاستیک است و بر این اساس می توان از آن در ساخت انواع ظروف در سایزها و ابعاد مختلف و اشکال گوناگون استفاده نمود. همین ویژگی موجب می گردد تا وسایلی که از این جنس ساخته می شوند تا حد زیادی نشکن و در برابر ضربه مقاوم باشند.
-    عایق بودن در برابر حرارت و الکتریسیته از دیگر خواص این ماده است که موجب دوام محصول و هم چنین کاهش خطرات می شود، البته پلاستیک اگر در معرض دمای بسیار بالا قرار بگیرد تغییر حالت می دهد و شکل آن عوض می شود؛ به همین دلیل استفاده از ظروف پلاستیکی آشپزخانه در مایکروفر ممنوع می باشد.
-    در تولید انواع ظروف، اکثر سازندگان با داشتن آگاهی و دانش کافی از خواص این ماده می توانند مواد جدید را به وجود اورند و ظروفی با کیفیت های متفاوت تولید کنند؛  برای مثال می توان با استفاده از روش های شیمیایی میزان شفافیت این ماده را تغییر داد و  به عنوان مثال ظروف پلاستیک شفافی که معمولا برای بسته بندی مواد غذایی در فریزر و یخچال تهیه می شوند، از این نوع هستند.
-    یکی دیگر از مواردی که موجب شده است تا محصولات پلاستیکی آشپزخانه دارای تنوع بسیار زیادی باشد و هم چنین تولید کنندگان زیادی اقدام به عرضه ی این محصولات متنوع نمایند، ارزان قیمت بودن این ماده است که به عنوان متریال اولیه در ساخت ابزارهای لازم مورد استفاده قرار می گیرد. البته این قیمت ارزان در مقایسه با مواد دیگری مثل انواع فلزات مطرح می شود و هیچ گونه تاثیر منفی بر روی کیفیت و کارایی پلاستیک نخواهد داشت و می توان از آن برای تولید انبوه با مصرف انرژی و هزینه های کمتر استفاده نمود.
-    هم چنین این ماده قابلیت بازیافت دارد، که منجر به بهینه سازی مصرف خواهد شد و از نوع بازیافتی آن می توان برای تولید ابزارها و وسایلی که به طور مستقیم مرتبط با مقوله ی تغذیه ی انسان و صنایع غذایی نباشد، بهره گرفت.
-    اگر از ظروف پلاستیکی آشپزخانه استفاده می نمایید، می توانید مطمئن باشید که در برابر مواد شوینده و پاک کننده ها، آب و رطوبت، مواد الکی بسیار مقاوم هستند و واکنش شیمیایی در آنها ایجاد نمی شود و این ویژگی علاوه بر افزایش طول عمر محصول باعث می شود تا از به وجود آمدن انواع قارچ ها و میکروب ها در بافت و ساختار مواد تشکیل دهنده ی آنها جلوگیری شود؛ بنابراین پلاستیک را می توان یک ماده ی کاربردی، قابل اطمینان و مناسب برای تولید ظروف آشپزخانه در نظر گرفت


صنایع پلاستیک سازی مهروز

مجموعه ی ما با تکیه بر ویژگی های بی نظیر ماده ی پلاستیک توانسته است یکی از بهترین ها در زمینه ی تولید ظروف پلاستیکی مناسب برای مصارف خانگی و آشپزخانه باشد و رضایت مشتریان را با ارائه ی محصولات با کیفیت و استاندارد از لحاظ بهداشتی فراهم آورد. در تولید تمامی محصولات به طور کامل از استانداردهای موجود تبعیت می شود و تست FOOD GARDE به منظور کسب اطمینان از سلامت ماده ی پلاستیک قابل استفاده در صنایع غذایی انجام می پذیرد. تمامی محصولات دارای شماره پروانه بهداشتی حک شده هستند تا بتوانید با اطمینان خاطر از تولیدات این مجموعه استفاده نمایید. برای خرید محصولات متنوع صنایع پلاستیک مهروز می توانید به فروشگاه های معتبر در سراسر کشور مراجعه بفرمایید.

اطلاعات تماس

نحوه تماس با مهروز

  • ونک-ملاصدرا-شیراز شمالی-کوی صائب تبریزی-پلاک33-واحد 2
  • تهران
  • ایران
  • 021-88044261 (0098)
  • 0912-1448325 (0098)
  • Mahroozware@gmail.com